Sprawdź czy jesteś w Sieci »
Inwestycje lubelskie - Polska Wschodnia - Ekonomia Lublin

lubelskie

A- A A+

Lubelszczyzna znajduje się w środkowo-wschodniej części Polski, sąsiaduje od południa z województwem podkarpackim,od południowego-zachodu ze świętokrzyskim, od zachodu z mazowieckim i od północy z województwem podlaskim. Województwo lubelskie graniczy w północno-wschodniej części z Białorusią, a południowo-wschodniej z Ukrainą. Lubelskie jest jednym z największych polskich regionów (zajmuje pod względem powierzchni trzecie miejsce). Obejmuje obszar 25,12 tys. km², co stanowi 8% ogólnej powierzchni kraju.

Powierzchnia

25 122 km2

Liczba ludności:
- w tym w miastach

2 151,9 tys.
46,6%

Gęstość  zaludnienia

86 osób/km2

Główne miasto

Lublin

Największe miasta w regionie

Chełm, Zamość, Biała Podlaska, Puławy

Specjalne Strefy Ekonomiczne

Tarnobrzeska
Starachowicka
Mielecka

Parki Przemysłowe, Technologiczne

Park Naukowo-Technologiczny Województwa Lubelskiego
Puławski Park Przemysłowy
Świdnik Regionalny Park  Przemysłowy

Centrum Obsługi Inwestora

Lublin

Strona WWW

http://www.lubelskie.pl/

 


Chełm


Chełm


Lublin


Lublin


Lublin
 


Zamość

Tak dogodne położenie w połączeniu z doświadczeniem w relacjach biznesowych z partnerami zza wschodniej granicy to duży atut regionu lubelskiego, jako miejsca przyjaznego inwestorom, chcącym działać w sąsiedztwie rynków wschodnich. Dobra infrastruktura przejść granicznych i planowana modernizacja głównych dróg to dodatkowy czynnik zachęcający.

Lubelskie dzięki czterem uniwersytetom i uczelniom prywatnym ma doskonałe zasoby ludzkie, co przy relatywnie niskich kosztach pracy jest dużą zachęta dla pracodawców. Tutejsze ośrodki uniwersyteckie kształcą też obcokrajowców zarówno z krajów WNP jak i z USA czy Izraela. A to daje możliwość nawiązywania trwałych kontaktów międzynarodowych już w bardzo wczesnym okresie. Silne zaplecze naukowe sprawia też, że najbardziej obiecującym dla gospodarki regionu jest sektor nowych technologii. Dużym atutem są też świetnie wykształceni fachowcy i naukowcy skupieni wokół Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Gospodarka regionu opiera się na rolnictwie – Lubelskie, mając dobre warunki glebowo-klimatyczne, jest krajowym liderem wielu upraw rolniczych i sadowniczych, m.in. chmielu i owoców miękkich. Na terenie województwa lubelskiego wzrasta znaczenie rolnictwa ekologicznego, związanego zarówno z sektorem energii odnawialnych, jak bezpośrednimi konsumentami zainteresowanymi zdrową żywnością. Przemysł to przede wszystkim sektor: budowlany, drzewny i meblarski, wydobywczy oraz maszynowy.

Region lubelski to obszar atrakcyjny dla turystów. Powstało tysiące kilometrów szlaków turystycznych, są parki narodowe i krajobrazowe. Wypoczynek i relaks w bliskim kontakcie z naturą gwarantują setki gospodarstw agroturystycznych, prowadzących tradycyjną kuchnię regionalną i organizujących rajdy, wycieczki i spływy. W lubelskim znajduje się też Zamość, jedyne w Polsce miasto którego centrum wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz unikatowa Kaplica Trójcy Świętej na lubelskim Zamku.

Lubelszczyzna to przede wszystkim jeden z największych i najważniejszych regionów rolniczych Polski. Przemysł przetwórczy zdominowały mleczarnie i przetwórstwo owocowo-warzywne. Lubelszczyzna to także znane na świecie zagłębie zielarskie i pszczelarskie.

Po Górnym Śląsku Lubelskie to węglowe zagłębie kraju, a Kopalnia Węgla Kamiennego w Bogdance to jedna z najbezpieczniejszych kopalń w kraju o wysokim poziomie rentowności. Złoża kredy i wapna stymulują rozwój przemysłu budowlanego. Światową renomę mają zakłady lotnicze w Świdniku i uzdrowisko Nałęczów.

W Lublinie działają międzynarodowe targi, a na terenie województwa znajduje się kilkanaście stref i podstref ekonomicznych oraz giełda rolna w Elizówce. Na terenie województwa działa kilkanaście renomowanych firm np. puławskie Azoty czy mleczarnia Krasnystaw.

Na terenie województwa lubelskiego funkcjonuje sześć drogowych, cztery kolejowe i dwa lotnicze przejście graniczne o charakterze międzynarodowym, którymi w imieniu wojewody zarządza Lubelski Zarząd Przejść Granicznych w Chełmie. Lotnicze przejścia graniczne na terenie województwa lubelskiego znajdują się w Świdniku oraz w Białej Podlaskiej. Na granicy z Białorusią przejścia drogowe położone są w Kukurykach, Terespolu i Sławatyczach. Kolejowe przejście graniczne znajduje się w Terespolu. Na granicy z Ukrainą przejścia drogowe położone są w Dorohusku, Hrebennem oraz w Zosinie. Natomiast kolejowe przejścia graniczne znajdują się w Dorohusku, Hrubieszowie i Hrebennem.

Województwo lubelskie – atuty

Atuty województwa lubelskiego
 - położenie na międzynarodowym szlaku transportowym – paneuropejskim korytarzu Wschód-Zachód
 - sąsiedztwo rynków Białorusi i Ukrainy
 - duży potencjał edukacyjny oraz naukowo-badawczy uczelni wyższych
 - duże zasoby taniej siły roboczej
 - dobre warunki dla rozwoju rolnictwa, przemysłu spożywczego, maszynowego, drzewnego, usług typu offshoring oraz
   turystyki
 - relatywnie niskie koszty płacy: 90,2% średniej krajowej
 - transgraniczna współpraca instytucjonalna w ramach Euroregionu przy rzece Bug

Sektory wysokiej szansy

Spożywczy
  - korzystne warunki naturalne dla rozwoju sektora żywności ekologicznej: użytki rolne stanowią 70,8% powierzchni województwa, lasy zajmują 22,8% powierzchni województwa, warunki klimatyczne pozwalają na uprawę wszystkich roślin typowych dla naszej strefy geograficznej i klimatycznej, ok. 400 licencjonowanych gospodarstw na terenie województwa produkuje żywność ekologiczną w oparciu o metody ekoprodukcji roślinnej i zwierzęcej

 - zorganizowany rynek rolny: 3 duże giełdy rolne: Lubelska Giełda Rolno-Ogrodnicza w Elizówce k/Lublina, Wschodnia Giełda Zbożowo-Towarowa w Lublinie – Giełda Rolno – Eksportowa, Wschodnie Centrum Agroeksportu Biała Podlaska – Giełda Rolno – Eksportowa, imprezy targowo-wystawiennicze organizowane przez Międzynarodowe Targi Lubelskie S.A.

 - potentat w uprawie wielu roślin, warzyw i owoców: chmiel – 83% produkcji krajowej, tytoń – 43% produkcji krajowej, maliny – 75% produkcji krajowej, porzeczki – 32% produkcji krajowej, truskawki – 18% produkcji krajowej, buraki cukrowe – 13% produkcji krajowej, ziemniaki – 8% produkcji krajowej

 - silne tradycje pszczelarskie: jedyna w kraju i Europie specjalistyczna szkoła pszczelarska w Pszczelej Woli, pszczelarstwo to tradycyjne zajęcie w wielu gospodarstwach

 - dostępność wykwalifikowanej siły roboczej: Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie (około 11 000 studentów)

 - zaplecze naukowo-badawcze w zakresie rolnictwa:
   - Instytut Agrofizyki im.B. Dobrzańskiego PAN
   - Instytut Medycyny Wsi im. Witolda Chodźki
   - Instytut Nawozów Sztucznych w Puławach
   - Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach
   - Państwowy Instytut Weterynaryjny
   - Państwowy Instytut Badawczy
   - Instytut Melioracji i Użytków Zielonych w Lublinie

 - potencjalni kooperanci i poddostawcy:
   - cukrownie w Krasnymstawie, Rejowcu
   - duże mleczarnie: jak np. Spomlek – Radzyń Podlaski, Biomlek – Chełm, OSM Krasnystaw, Piaski, Lublin, Ryki
   - firmy działające w przemyśle mięsnym: jak np. Łmeat Łuków
   - firmy z przemysłu piwowarskiego: jak np. Browary Lubelskie w Lublinie, Zwierzyńcu czy w Janowie Lubelskim
   - firmy zbożowo-młynarskie: jak np. fabryka makaronów Lubella, Zamojskie Zakłady Zbożowe,
   - firmy działające w sektorze tytoniowym: jak np. Lubelskie Zakłady Tytoniowe
   - firmy działające w sektorze spirytusowym Polmos Lublin
   - firmy z przemysłu zielarskiego, np. Herbapol Lublin, i owocowo-warzywnego, np. Materne Polska w Łopatkach
     k/Nałęczowa, Osmofrost w Osmolicach, Agram w Lublinie

 - dogodne warunki naturalne do produkcji biopaliw oraz rozwoju ekoenergii na bazie biomasy: dofinansowanie nowoczesnych technologii w ramach Regionalnej Strategii Innowacji, możliwość uprawy na żyznych glebach (ponad 75% ogółu gruntów ornych w województwie) roślin będących dogodnym źródłem energii (wierzba wiciowa, ślazowiec pensylwański, rzepak), około 30% rocznej produkcji słomy zbóż na Lubelszczyźnie może być wykorzystane energetycznie

 - wsparcie samorządu regionu dla nowoczesnych technik rolniczych: produkcji artykułów wysoko przetworzonych, przy wykorzystywaniu nowoczesnych technologii i systemów zarządzania określonych przez standardy Unii Europejskiej

Logistyka
 - dogodne warunki lokalizacyjne i komunikacyjne:
   - przejścia graniczne na terenie województwa (3 przejścia graniczne z Białorusią i 4 z Ukrainą)
   - w Koroszczynie najnowocześniejszy w Polsce terminal do odpraw celnych (fitosanitarnych i weterynaryjnych)
   - wojewódzkie magistrale transportowe włączone do systemu korytarzy europejskich: przyszła autostrada A-2
    (Berlin-Terespol), droga nr 19: przedłużenie korytarza Helsinki – Ryga – Kowno – Warszawa w kierunku południowym,
   droga nr 17 relacji: Warszawa – Hrebenne (granica państwa z Ukrainą), droga nr 12 – połączenie granicy zachodniej od
   Żar ze wschodnią granicą w Dorohusku, ważne szlaki kolejowe o znaczeniu międzynarodowym

 - firmy spedycyjne na terenie województwa:
   - C. Hartwig
   - Cargosped
   - Schenker
   - Polcont
   - Trade Trans
   - Spedcont
   - M&M Militzer&Munch

Maszynowy
 - tradycje przemysłowe: produkcja samochodów osobowych już od 1918 r., produkcja samochodów ciężarowych po 1945 r., montaż aut francuskich (Peugeot) i koreańskich (Daewoo) w Lublinie w latach dziewięćdziesiątych

 - Międzynarodowe Targi Lubelskie S.A. organizujące profesjonalne imprezy targowo-wystawiennicze

 - sieć potencjalnych poddostawców i kooperantów:
   - Honker
   - Sitma S.A. – produkcja maszyn rolniczych
   - Koncern Same Deutz Fahr – produkcja ciągników rolniczych i ogrodniczych
   - Zakłady WSK PZL – Świdnik
   - Spomasz – produkcja maszyn i urządzeń dla przemysłu spożywczego
   - Tsubaki Hoover – produkcja łożysk tocznych
   - Caterpillar – produkcja podzespołów do maszyn budowlanych

 - odpowiednie zaplecze naukowo – badawcze oraz wykwalifikowana kadra:
   - Politechnika Lubelska (około 10 000 studentów) – ważny instytut naukowo-badawczy współpracujący
     z przedsiębiorstwami
   - Lubelski Park Naukowo – Technologiczny w Lublinie
   - Park Naukowo – Technologiczny Województwa Lubelskiego
   - WSK „PZL-Świdnik”
   - Park Technologiczny w Świdniku – potencjał badawczo-rozwojowy Politechniki Lubelskiej, współpraca ze
     Stowarzyszeniem Dolina Lotnicza z województwa podkarpackiego

 - zachęty inwestycyjne: wsparcie przez Regionalną Strategię Innowacji w zakresie zaawansowanych technologii i innowacji

BPO
 - wykwalifikowana kadra: około 105 000 studentów w regionie (w tym 86 000 w Lublinie), 47% mieszkańców stanowią ludzie w wieku do 35 lat

 - relatywnie niskie koszty pracy: 87,9% średniej krajowej

 - odpowiednie zaplecze naukowe:
   - Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
   - Katolicki Uniwersytet Lubelski
   - Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
   - Uniwersytet Medyczny w Lublinie
   - Politechnika Lubelska
   - Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
   - Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza w Lublinie
   - Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie
   - Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Lublinie
   - Lubelska Wyższa Szkoła im. Króla Władysława Jagiełły
   - Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Zamościu
   - Wyższa Szkoła Humanistyczno – Ekonomiczna im. Jana Zamoyskiego w Zamościu
   - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie
   - Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości w Chełmie
   - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Białej Podlaskiej
   - Instytut Wychowania Fizycznego AWF
   - Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie
   - Szkoła Wyższa im. B. Jańskiego w Chełmie
   - Wyższa Szkoła Stosunków Międzynarodowych Komunikacji

 - firmy z sektora BPO (Call Center) w regionie:
   - Orange
   - Inteligo
   - Żagiel S.A.
   - Telekomunikacja Polska S.A.
   - PCM
   - Genpact

Turystyczny
 - atrakcyjne turystycznie środowisko naturalne i obszary o walorach wypoczynkowych:
   - Kazimierz Dolny – miasto artystów,
   - Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie – duże kompleksy leśne,
   - Roztocze – urozmaicona, wyżynna rzeźba i malownicze miejscowości turystyczne,
   - Puszcza Solska i Lasy Janowskie – kompleks leśny o rozległej, prawie już niespotykanej w Europie powierzchni,
   - Zalew Zemborzycki, Janów Podlaski – słynie z przepięknej stadniny oraz największej na świecie imprezy
     promocyjno-handlowej koni arabskich „Pride of Poland”

 - liczne zabytkowe obiekty: o znaczeniu historycznym, religijnym m.in. miejsca pielgrzymkowe, sanktuaria katolickie i prawosławne

 - parki krajobrazowe i obszary chronionego krajobrazu o istotnym znaczeniu dla promocji eko – i agro-turystyki:
   - Podlaski Przełom Bugu
   - Małopolski Przełom Wisły
   - Rezerwat Biosfery „Polesie Zachodnie”
   - Wyżyna Lubelska i Wołyńska
   - Polesie Wołyńskie
   - Parki Krajobrazowe: Chełmski i Strzelecki, Roztoczański Park Narodowy, Poleski Park Narodowy

 - uzdrowiska: Nałęczów – europejskiej rangi uzdrowisko kardiologiczne

 - tradycje w hodowli koni: stadnina koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim

 - stadnina koni w Białce, hodowla koników polskich w Roztoczańskim Parku Narodowym

 - kapitał zagraniczny w regionie z sektora turystyki i rekreacji: Lublin Grand Hotel Sp. z o.o., Mercure – Unia – Accor Hotels, Campanille, Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów”, Hotel Europa


Cementownia w Chełmie

Potencjał eksportowy

Zakłady Azotowe „Puławy” Spółka Akcyjna
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13
24-110 Puławy
Tel.:  (+48) 81 886-34-31
Fax: (+48) 81 565-28-56
www.zapulawy.pl
Zakłady Azotowe „Puławy” SA od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Lokalizacja ZAP w centralnej Europie środkowo-wschodnia Polska pozwala istnieć firmie zarówno na wymagającym rynku UE, jak i dynamicznie rozwijających się rynkach wschodnich. Produkty przedsiębiorstwa stale obecne są także na rynkach amerykańskich.

Black Red White SA
ul. Krzeszowska 63
23-400 Biłgoraj
Tel.: (+48) 84 685-02-02
Fax: (+48) 84 685-02-90
www.brw.com.pl
Grupa Black Red White to największa polska grupa meblarska, producent i dystrybutor mebli oraz artykułów wyposażenia wnętrz z 20% udziałem w rynku pod względem wartości sprzedaży. Firma oferuje wysokiej jakości meble pokojowe, kuchenne, tapicerowane oraz stoły i krzesła o różnorodnej stylistyce. Grupa Black Red White lokuje około 30% swojej sprzedaży za granicą. Asortyment Grupy dostępny jest, poza rynkiem polskim, w ponad 50 krajach świata m.in.: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, Łotwie, Litwie, Ukrainie, Białorusi, Kazachstanie, Grecji, Bośni i Hercegowinie, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, krajach skandynawskich, Wielkiej Brytanii, Irlandii, USA oraz Kanadzie.

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o.
ul. Szczebrzeska 11
22-400 Zamość
Tel.: (+48) 84 638-62-23
Fax: (+48) 84 638-52-36
www.lhs.com.pl
PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa spółka z o.o. rozpoczęła działalność w zakresie kolejowego przewozu towarów w 2001 roku. LHS pełni funkcję przewoźnika i zarządcy kolei na szerokotorowej linii 1520 mm o długości około 400km od polsko-ukraińskiego przejścia granicznego Hrubieszów – Izov do stacji Sławków położonej 30km od Katowic. Poprzez szerokotorowy system kolei ukraińskich – LHS uzyskuje bezpośredni dostęp do kolei we wszystkich państwach WNP, w tym Magistrali Transsyberyjskiej, a także Nowym Jedwabnym Szlakiem poprzez Kazachstan do Chin.

Mostostal Puławy SA
ul. Budowlanych 5
24-110 Puławy-Azoty
Tel.: (+48) 81 473-12-40
Fax: (+48) 81 473-12-44
www.mostostal-pulawy.com.pl
Mostostal Puławy S.A. należący do Grupy Mostostal Warszawa SA , to licząca się firma na rynku budowlanym. Specjalizuje się w wykonawstwie i montażu konstrukcji stalowych oraz budownictwie przemysłowym. Przez ponad 40 lat swojej działalności Mostostal Puławy zdobył pozycję jednej z najlepszych firm budowlanych w Polsce. Jest również znanym i cenionym wykonawcą na rynku zagranicznym.

Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK
ul. Kleeberga 12
21-300 Radzyń Podlaski
Tel.: (+48) 83 351-15-00
www.spomlek.pl
Dzisiejsza Spółdzielnia Mleczarska Spomlek jest jednym z największych w Polsce producentów serów dojrzewających – liderem w kategorii serów szlachetnych. Najnowocześniejsze w kraju wyposażenie łączy z tradycyjnymi metodami produkcji i unikalnymi recepturami, opracowanymi przez radzyńskich serowarów. Rocznie Spółdzielnia przetwarza ok. 170 mln litrów mleka krowiego. W 2008 r. wyprodukowała 8500 ton sera dojrzewającego (żółtego). Ponadto, wytwarza też artykuły proszkowane (m.in. mleko i serwatka), mleko spożywcze, masło, jogurty.

Zakłady Mięsne Łmeat-Łuków SA
ul. Przemysłowa 15
21-400 Łuków
Tel.: (+48) 25 798-24-01
Fax: (+48) 25 798-42-32
www.zmlukow.pl
Zakłady Mięsne Łmeat Łuków SA należą do grona największych i najnowocześniejszych producentów branży mięsnej w Polsce. Swoją wysoką pozycję wśród najlepszych zawdzięczają nowoczesnej technologii, systematycznym modernizacjom oraz doświadczonej i wykwalifikowanej załodze. Duża część produkcji Zakładów przeznaczona jest na eksport. Uzyskane uprawnienia pozwalają na eksportowanie mięsa do: Gruzji, Azerbejdżanu, Albani, Bułgarii, Bośni i Hercegowiny, Serbii i Czarnogóry, Macedoni, Turcji, Uzbekistanu, Syrii, Kazachstanu, Ukrainy, Mołdawi, Rosji, Białorusi, Rumuni, Szwajcarii, USA, Kanady, Japonii.

Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik SA
ul. Fabryczna 6
23-210 Kraśnik
Tel.: (+48) 81 825-71-01
Fax:  (+48) 81 825-76-66
www.flt.krasnik.pl
FŁT-Kraśnik SA jest pierwszą firmą, która rozpoczęła produkcję łożysk tocznych w Polsce. Łożyska produkuje od 1948 roku. FŁT-Kraśnik SA posiada dobrze zorganizowaną sieć dystrybucyjną w kraju i za granicą, która gwarantuje pełną obsługę w zakresie dostaw łożysk, także bezpośrednio na linie produkcyjne w systemie „just in time” ze swoich składów magazynowych. Od początku istnienia w Fabryce wyprodukowano ponad miliard sztuk łożysk, głównie dla producentów samochodów ciężarowych, osobowych, przemysłu rolniczego, hutniczego i górniczego, silników elektrycznych, wózków widłowych, reduktorów i motoreduktorów oraz przemysłu zbrojeniowego.

OSM Krasnystaw
ul. Borowa 4
22-300 Krasnystaw
Tel.: (+48) 82 576-28-61
Fax: (+48) 82 576-28-60
www.krasnystaw.eu
Dziś OSM Krasnystaw to nowoczesna firma współpracująca z blisko trzystoma dystrybutorami produktów nabiałowych w Polsce i odbierająca mleko od ponad 10 tysięcy dostawców z 23 powiatów województwa lubelskiego i podkarpackiego, zatrudniająca około tysiąca pracowników, przetwarzająca rocznie 160 mln litrów mleka i dynamicznie zwiększająca przychody. To firma z blisko 100 letnią tradycją, której korzenie sięgają początków minionego wieku. 3 maja 1913 roku założono Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Produktem eksportowym OSM Krasnystaw jest mleko w proszku. Trafia ono do Azji, Ameryki Południowej, krajów Unii Europejskiej i Afryki.

Grupa Handlowa Emperia
ul. Mełgiewska 7-9
20-952 Lublin
Tel.: (+48) 81 748-55-55
Fax: (+48) 81 746-32-89
www.emperia.pl
Grupa Handlowa Emperia jest jedną z największych i najbardziej aktywnych grup handlowych w Polsce prowadzących handel detaliczny oraz dystrybucję artykułów spożywczych i kosmetyczno-chemicznych. Grupa Handlowa Emperia prowadzi dystrybucję artykułów FMCG poprzez magazyny Cash&Carry i Centra Dystrybucji rozlokowane w całej Polsce.

GRUPA PROTEKTOR
ul. Kunickiego 20-24
20-417 Lublin
Tel.: (+48) 81 532-22-31
Fax: (+48) 81 532-02-00
www.protektorsa.pl
Grupa Kapitałowa PROTEKTOR specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości obuwia ochronnego, militarnego oraz specjalistycznego o wysokiej klasie bezpieczeństwa: bezpiecznego, zawodowego, strażackiego i trekkingowego dla szerokiego spektrum odbiorców głównie z obszaru Unii Europejskiej, ale także Azji, Afryki i Ameryki Południowej. Portfolio produktów zawiera również modele dedykowane do klientów niszowych, jak np. obuwie dla młodzieży, a docelowo również do innych grup jak myśliwi czy motocykliści.

FTK Sp. z o.o.
ul. Leśna 2
22-300 Krasnystaw
Tel.: (+48) 82 576-66-65
Fax: (+48) 82 576-22-14
FTK jest dynamicznie rozwijającą się firmą wśród polskich przedsiębiorstw branży tytoniowej. Przedmiotem działalności Spółki jest kontraktacja i skup liści tytoniowych, produkcja tytoniu przemysłowego, składowanie tytoniu przemysłowego, działalność handlowa w zakresie sprzedaży hurtowej przetworzonego i nieprzetworzonego tytoniu, produkcja krajanek tytoniowych i ich konfekcjonowanie w jednostkowe opakowania, sprzedaż hurtowa wyrobów tytoniowych.

AGRAM Spółka Akcyjna
ul. Mełgiewska 104
20-234 Lublin
Tel.: (+48) 81 445-25-15
Fax: (+48) 81 445-25-20
www.agram.lublin.pl
AGRAM SA to w 100% polska firma handlowo-produkcyjna z kilkunastoletnią tradycją. Nad prawidłowością przebiegu procesu produkcji głęboko mrożonych owoców i warzyw czuwa doświadczona i profesjonalna kadra technologów i kontrolerów jakości. O to, by nasze produkty docierały bez przeszkód do różnych zakątków świata dba sprawdzona grupa handlowców. Dzięki temu, że chłodnie są w stanie przerobić i przechować do 15 tysięcy ton mrożonek możemy być pewnym partnerem zarówno dla dużych jak i małych odbiorców.

Stella Pack SA
ul. Krańcowa 67
21-100 Lubartów
Tel.: (+48) 81 852-67-00
Fax: (+48) 81 852-67-00
www.stellapack.pl
Stella Pack SA – właściciel i dystrybutor marek Stella Pack® , Sweet Home ®, Super Baba®. Powstała w 2000 r. spółka Stella Pack zajmuje się całością spraw związanych z administracją, handlem i marketingiem firm wchodzących w skład grupy Stella Packa SA. Stella zajmuję się produkcją folii i worków na śmieci.

Zakłady Mięsne „Dobrosławów” Henryk Amanowicz
Dobrosławów 43
24-100 Puławy
Tel.: (+48) 81 881-94-31
Fax: (+48) 81 881-92-33
www.dobroslawow.pl
Zakłady Mięsne „Dobrosławów” mogą się poszczycić osiemnastoletnią tradycją i doświadczeniem w branży mięsnej. Od 2004 roku ZM „Dobrosławów” posiada uprawnienia do handlu z krajami UE. Firma posiada również uprawnienia eksportowe do krajów trzecich. Program eksportowy realizowany jest poprzez eksport półtusz wieprzowych, ćwierci wołowych oraz elementów mięsa wieprzowego i wołowego. Wartość eksportu za 2009 r. osiągnęła poziom 43% ogółu wartości sprzedaży. Wśród odbiorców są: Białoruś, Bułgaria, Estonia, Hiszpania, Holandia, Kazachstan, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Szwecja, Ukraina.

LOTNICZE PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWE
„HELISECO” SP. Z O.O.

Aleja Lotników Polskich 1
21-040 Świdnik
Tel.: (+48) 81 751-23-49
Fax: (+48) 81 468-09-23
www.heliseco.pl
Przedsiębiorstwo Heliseco powstało w 1975 roku jako wydzielona jednostka pod nazwą ZEUŚ (Zakład Eksploatacyjny Usług Śmigłowcowych), w ramach struktury organizacyjnej WSK „PZL Świdnik”. Do zadań ZEUŚ należała realizacja cywilnych usług śmigłowcowych, w szczególności usług agrolotniczych, przewozu podróżnych, przewozu ładunków oraz realizacja programów badawczych dotyczących aparatur aplikacyjnych montowanych na śmigłowcach i szkolenie personelu lotniczego Od początku swej działalności przedsiębiorstwo wykonywało szeroki zakres usług lotniczych w Polsce, Egipcie, Sudanie, Hiszpanii, Portugalii, i wielu innych krajach. Od początku swego istnienia śmigłowce LPU HELISECO Sp. z o.o. wykonały ponad 166.000 godzin lotów usługowych.

POL-SKONE Sp. z o.o.
ul. Lucyny Herc 8
20-328 Lublin
Tel.: (+48)  81 744-30-11 do 13
Fax: (+48) 81 744-24-89
www.pol-skone.pl
POL-SKONE Sp. z o.o. jest producentem drzwi i okien drewnianych. Firma powstała w 1990 roku. Przez  lata działalności POL-SKONE stała się jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się firm branży stolarki budowlanej. POL-SKONE posiada rozwiniętą sieć sprzedaży na terenie Polski, a także eksportuje swoje produkty do Niemiec, Holandii, Francji, Włoch, Szwecji, Litwy, Łotwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Norwegii.

POL-INOWEX SA
ul. Handlowa 8
20-387 Lublin
Tel.: (+48) 81 751-80-56
www.polinowex.pl
POL-INOWEX SA jest firmą specjalizującą się w usługach demontażu, montażu urządzeń przemysłowych oraz relokacji kompletnych linii technologicznych i całych zakładów. Jest obecna na rynku od 1991 r. i ma na swym koncie ponad 20 tys. ton zdemontowanych i zamontowanych urządzeń, maszyn oraz kompletnych linii technologicznych. Świadczy usługi na terenie całej Europy. Posiada licencje na prowadzenie prac montażowych w Rosji. Do swoich prac używamy specjalistycznego sprzętu i narzędzi.

Zakład Budowy Aparatury i Remontów Specjalistycznych MEZAP Sp. z o.o.
Al. 1000-lecia P.P. 13
24-110 Puławy
Tel.: (+48) 81 473-15-30
Fax: (+48) 81 473-15-31
www.mezap.pl
Zakład Budowy Aparatury i Remontów Specjalistycznych MEZAP Sp. z o.o powstał w 1993 roku. Podstawową działalnością jest budowa aparatów oraz urządzeń stosowanych w przemyśle chemicznym, petrochemicznym, energetycznym, papierniczym, spożywczym. Prowadzimy również remonty w/w aparatury oraz urządzeń dźwignicowych i wag.

Instytut Nawozów Sztucznych
Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 13a
24-110 Puławy
Tel.: (+48) 81 473-14-00
Fax: (+48) 81 473-14-10
www.ins.pulawy.pl
Instytut Nawozów Sztucznych z siedzibą w Puławach jest państwową jednostką badawczo-rozwojową o wieloletnich tradycjach, podlegającą nadzorowi ministra właściwego do spraw gospodarki. Przedmiotem działania Instytutu są między innymi prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk chemicznych, prace badawczo-rozwojowe w dziedzinie nauk biologicznych i środowiska naturalnego, badania i analizy techniczne, prace badawcze i wdrożeniowe, produkcja doświadczalna oraz usługi badawcze.

P.P.H. Parys Sp. z o.o.
ul. Lucyny Herc 3
20-328 Lublin
Tel.: (+48) 81 443-12-10
Fax: (+48) 81 443-12-55
www.parys.pl
Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe PARYS Sp. z o.o. powstało w 1991 roku. Od początku swojej działalności jest związane z branżą motoryzacyjną. Podstawą działalności firmy jest sprzedaż hurtowa chemii motoryzacyjnej (m.in. kosmetyki samochodowe, płyny eksploatacyjne, preparaty dla myjni automatycznych i ręcznych, produkty dla warsztatów samochodowych i warsztatów blacharsko-lakierniczych) oraz akcesoriów samochodowych.

Sprawdź dlaczego warto inwestować w Polsce Wschodniej

  • Dlaczego tutaj?

    Atrakcyjność gospodarcza regionów Polski Wschodniej zależy od działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowania technologicznego. Wspólnymi atutami dla całego Makroregionu P...

  • Nowe tereny inwestycyjne

    Idealna lokalizacja dla eksporterów, jedne z najniższych w Europie kosztów pracy, a zarazem jeden z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce i specjalne zachęty dla inwe...

  • Specjalizacja w sektorach

    Z uwagi na dobre położenie geograficzne na granicy Unii Europejskiej, Białorusi, Ukrainy i Rosji, a także doświadczenie i długoletnie kontakty kulturalne i biznesowe pomiędzy p...

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie plików cookies, prosimy opuść stronę lub zablokuj takie pliki w ustawieniach swojej przeglądarki.

CentroEnergia - ElekPiwniczankaRajsmet MałyRynny Victoria - Ryb
Copyright © 2005-18 iPolska. Wszelkie prawa zastrzeżone. Nota Prawna » Koszystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu | polityka prywatności | cookies
Wdrożenie: iPolska.com.pl